Projektas „Let‘s Speak About It“ tai mokymosi kursas, kuris vyks Graikijoje Trikalos mieste 2018 metų rugpjūčio 27 – rugsėjo 4 d. Projekte dalyvaus organizacijų partneriai iš 14 valstybių: Graikijos, Bulgarijos, Serbijos, Albanijos, Juodkalnijos, Lenkijos, Kroatijos, Italijos, Buvusios Jugoslavijos Respublikos, Makedonijos, Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Bosnijos ir Hercegovinos, Kosovo (JT rezoliucija) ir Estijos. Projekte galės dalyvauti 28 jaunimo darbuotojai taip pat tų organizacijų lyderiai (po 2 dalyvius iš kiekvienos valstybės), 2 treneriai ir 3 pagalbininkai.
Projekto santrauka
Emocinė gerovė yra labai svarbi kiekvieno žmogaus sveikatai bei jo asmeniniam vystymuisi. Psichinės sveikatos sutrikimai tokie kaip depresija, nerimas ir netinkama mityba labai dažnai pasitaiko jaunų žmonių gyvenime. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos psichiniai sutrikimai yra viena svarbiausių priežasčių, kuri vėliau tarp jaunų žmonių gali pasireikšti kaip negalia.
Taip pat 70% psichinių sutrikimų pasireiškia iki 25 metų, kuomet pasireiškia kritinis laikotarpis ir žmonės turėtų kalbėti apie psichinę sveikatą ir atpažinti psichinės sveikatos problemas.
Ekonominė krizė, kylantis sunkumai įsidarbinant, abejojimas savo profesine ateitimi, piktnaudžiavimas socialinėmis medijomis, tarpusavio bendravimo trūkumas, nepasitikėjimas savimi ir nesilaikymas sveikos gyvensenos, visa tai taip pat gali didinti psichinės sveikatos sutrikimus. Jauni žmonės ir, deja, jų šeimos, dažnai nutyli apie savo rūpesčius taip tik leisdami problemai augti, bet jos neišsprendžia. Bandymas susidoroti su problema pačiam, nėra tinkamas sprendimas.
Jei psichikos sutrikimai nėra gydomi, jie gali turėti neigiamą įtaką ir kitiems sveikatos aspektams, įskaitant emocionalinę žmogaus gerovę ir jo visuomeninį vystymąsi. Tai lemia, kad jauni žmonės jaučiasi atskirti nuo visuomenės, stigmatizuojami ir nepajėgę teigiamai vertinti savo visuomeninių, profesinių bei tarpasmeninių gebėjimų visuomenėje. Psichikos problemų sprendimas ankstyvame amžiuje gali padėti sumažinti emocines, elgesio ir kitas problemas, tuomet tikėtina, kad mažiau reikės bendrauti su teisėsaugos institucijomis. Psichikos problemų sprendimas gali turėti teigiamą įtaką žmogaus visuomeniniam gyvenimui, elgesiui bei mokymosi rezultatams.
Psichikos sutrikimai veikia visus žmones, ne tik tuos, kurie su tomis problemomis susiduria tiesiogiai. Jaunimo psichinės sveikatos problemų sprendimas yra vienas svarbiausių iššūkių su kuriuo susiduria visuomene šiandien!
Tikslai:
Pagrindiniai projekto tikslai yra:
- Vystyti dalyvių asmenybę naudojant praktinius metodus, kurie susideda iš komandos formavimo, seminarų bei vaidmenų žaidimų – tai padidins dalyvių supratimą apie projekto temą.
- Suteikti dalyviams galimybę pasidalinti jų valstybių patirtimi, su kokiomis psichinėmis problemomis susiduria jaunimas skirtingose valstybėse ir kokios yra jų emocines geroves realybes;
- Pateikti metodus, technikas ir priemones, kurios leis dirbantiems su jaunais žmonėmis spręsti kilusias psichines sveikatos problemas, kurios gali pasireikšti tarp dalyvių projekto metu (psichologinių problemų atpažinimas ir pirmoji pagalba kaip užkirsti kelią problemos didinimui).
- Atrasti skirtingus neformaliojo ugdymo būdus siekiant parodyti galimas perspektyvas, bei skatinti žmones naudotis nurodytais būdais, kad teigiamai veikti visuomenę.
- Stiprinti santykius ir bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis, plėtoti jau esamą partnerystę bei iniciatyvas.
- Motyvuoti dalyvius naudotis Erasmus + jaunimo programos galimybėmis, kaip priemone, kuri nustato ir stiprina jaunimo santykius, jų tarpusavio bendravimą, kultūrinį suvokimą ir Europos pilietiškumo jausmą.
Prašome susisiekti su mumis, jei turite kokių nors klausimų, susijusių su projektu projects@inovacijubiuras.