Erasmus+ mokymų kursų tikslas ugdyti ir skatinti naują teigiamą įtraukiantį pasakojimą, pasitelkiant kūrybingą ir novatorišką jaunimo darbo veiklą. Mokyti jaunimo darbuotojus ir jaunimo lyderius, suteikiant galimybę jauniems europiečiams, pabėgėliams bei migrantams susitikti, dalintis ir tyrinėti jų istorijas, kad atitiktų gyvenančiųjų bendruomenėse poreikius.
Mokomieji dalykai šio kurso:
- Analizuoti migrantų istorijas ir jų likimo priežastis;
- Prisidėti prie migrantų ir pabėgėlių integracijos;
- Skatinti toleranciją, tarpusavio supratimą, kovoti su rasizmu ir stereotipais;
- Skatinti pokytį suvokimo apie migrantus ir pabėgėlius;
- Didinti supratimą apie migrantų/pabėgėlių jausmus, viltis, poreikius, baimes, svajones, lūkesčius, kompetencijas ir įgūdžius bei apie jų teigiamą indėlį į vietos bendruomenes;
- Parengti 10 strategijų, kurios atitiktų bendruomenės poreikius ir migrantų istorijas.
Kursas parengtas remiantis individualiu, grupiniu, mišriu darbu, teatriniais užsiėmimais, „Dixit“ kortelių žaidimu, montažu, interviu ėmimu, debatais, akvariumo diskusijomis, elektroninių brošiūrų darymu.
2021 m. Gegužės 18–28 dienomis vyko virtualūs, Erasmus+ remiami mokymai, kurių metu dalyviai iš Lietuvos bei kitų Europos valstybių įvairių dirbtuvių metu mokėsi tarpusavio supratimo, tolerancijos skatinimo bei kovos su rasizmu ir pabėgėlių integracijos.
Projekto tikslas buvo mokyti dalyvius ir suteikti jiems reikalingos informacijos, kad šie po mokymų galėtų naujas patirtis pritaikyti padedant pabėgeliams lengviau integruotis ir skatinti visuomenės informuotumą apie migrantų ir pabėgelių situaciją Europoje bei pasaulyje.
Mokymų dalyviai įvairių dirbtuvių metu kūrė bei pristatinėjo pabėgėlių istorijas, kurios privalėjo ne tik reflektuoti tikruosius kasdieninius pabėgėlių išgyvenimus, bet ir iššūkius su kuriais susiduria pabėgėliai keliaudami į kitas šalis. Šios istorijos yra dalis neformaliojo švietimo metodo, kuris pasinaudodamas kurybinius procesus leidžia įsigilinti į problemą bei galimus problemų sprendimus, kurie atitiktų bendruomenių poreikius.
Šiuose mokymuose buvo plėtojamos šios temos:
- Būdai prisidėti prie migrantų integracijos ir pabėgėlių integracijos;
- Tarpkultūrinį dialogo mokymąsis;
- Įtraukimąs, tolerancija ir tarpusavio supratimas/ kova su rasizmu ir stereotipais;
- Migraciją ir pabėgėliai;
- Migraciją skatinančios aplinkybes, migracijos srautai;
- Informuotumo apie migrantų / pabėgėlių skatinimas;
- Strategijas, kurios atitiktų bendruomenės poreikius ir migrantų istorijas.
Projekto dalyviai sėkmingai baigę mokymus gavo “Europass” pažymėjimus, kaip naujų įgūdžių ir žinių įrodymą.
Daugiau apie projketą galite rasti VšĮ Inovacijų biuras socialiniame tinkle “Facebook” -> https://www.facebook.com/inovacijubiuras/photos/a.632068650158309/4307272229304581/
Jei turite kokių nors klausimų, susijusių su projektu, prašome susisiekti su mumis el. paštu projects@inovacijubiuras.lt