Deja, šiuo metu formaliajame švietime socialinės ekonomikos tema vis dar lieka nepaliesta, o neformaliajame švietime ne itin akcentuojama. Labai svarbu šviesti jaunus žmones apie socialinę ekonomiką dėl kelių priežasčių:
1. Dabar, dirbdami su jaunais žmonėmis, dažnai galime išgirsti, kad „imigrantai ateina ir pasisavina darbus“ arba kad „kai kurie žmonės nori gyventi iš socialinių pašalpų“. Socialinės ekonomikos išmanymas leidžia jauniems žmonėms pamatyti platesnį vaizdą apie tai, kaip ekonomika ir verslas gali:
- įtraukti nepalankioje padėtyje esančias grupes (kurias jaunimas dažnai apibūdina šiais aukščiau cituojamais neigiamais teiginiais);
- remti socialinius tikslus.
2. Supratimas, kaip socialiai atskirti žmonės gali aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie vietos bendruomenės plėtros, gali padėti skleisti tolerancijos, solidarumo ir pagarbos žmogaus teisėms požiūrį tarp jaunų žmonių (taip pat kalbant apie žmones iš kitų bendruomenių ir kultūrų, pvz. imigrantai).
3. Netrukus šie jauni žmonės pateks į darbo rinką. Jei jie supras, kas yra socialinė ekonomika (ir kad toks dalykas netgi egzistuoja!), jie galės kurti įmones ir kooperatyvus, kurie, viena vertus, bus jų pajamų šaltinis, kita vertus, jie gebės aktyviai atspindėti savo vertybes ir padėti žmonėms iš kitų socialinių grupių.
Šiame kontekste pagrindiniai mokymų tikslai yra šie:
- Suteikti jaunimo darbuotojams žinias apie socialinę ekonomiką ir galimybes naudoti jos mechanizmus siekiant socialinių tikslų ir uždavinių.
- Bendrai aptarti, kaip socialinė ekonomika gali būti naudojama ugdyti svarbioms jaunų žmonių vertybėmss, tokioms kaip tolerancija, solidarumas ir kartu plėtoti neformaliojo švietimo priemones.
- Sukurti platformą, kurioje būtų galima dalintis patirtimis skatinant socialinę ekonomiką, ypač socialiai remtinų grupių įtraukimo srityje.